פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זריקת צבע: מדריך לצביעת קירות

   האביב הגיע וזה הזמן לחדש את הבית. כך תצבעו את הקירות ותיצרו אווירה מרעננת

   אז הגיע האביב, הכל מתחדש, הפרחים פורחים, הציפורים מצייצות ואתם מגלים שגם לבית שלכם לא יזיק איזה רענון קטן ולא יקר. אפילו כזה שאתם יכולים לעשות לבד ולא דורש עבודה רצינית אבל משפר פלאים את מראה הבית או משנה אותו לחלוטין ומכניס אליו אווירה חדשה. מה זה אותו פתרון קסום אתם שואלים? ובכן, בסך הכל מדובר בצביעת קירות הבית. אז נכון, על פניו מדובר במשימה אפשרית לחלוטין שלא נשמעת יותר מידי מורכבת, אבל יש כמה דברים שמאוד חשוב לדעת על מנת שהצביעה תהיה מוצלחת. כך שאם גם אתם החלטתם לעשות מייקאובר לקירות שלכם, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הזו, ואולי גם לקרוא לכמה חברים או בני משפחה לצבוע יחד איתכם.

   שלא יתלכלך
   קודם כל, תוציאו את כל מה שאפשר מאותו החלל שאתם רוצים לצבוע, ואת הדברים שאתם לא יכולים להוציא תכסו בניילונים או בבדים/שמיכות וכדומה. לאחר מכן יש להדביק נייר מסקנטייפ רחב וחלש יחסית על כל אותם מקומות שאנחנו לא רוצים שיתלכלו בצבע כמו, מתגים, שקעים, משקופים של החלונות/דלתות, פאנלים וכו'. יתר על כן, אם אתם לא מתכננים לצבוע את התקרה או שאתם רוצים לצבוע אותה בצבע אחר, תדביקו מסקנטייפ לאורך החיבור שלה עם הקיר שאתם עתידים לצבוע . באותו האופן ,אם אתם רוצים לצבוע כל קיר בצבע שונה, תדביקו מסקנטייפ לאורך פינת הקיר שאתם עוד לא צובעים. על הרצפה תניחו עיתונים וכך תגנו עליה עד כמה שניתן מלכלוך.

   הכנה
   מומלץ להכין את הקיר שיהיה נקי וחלק לקראת הצביעה. לכן, יש להוציא את כל המסמרים או הברגים שיש בו, לגרד עם שפכטל את כל המקומות בהם הצבע מתקלף, לסתום את הסדקים והחורים ולתקן שברים בפינות במידת הצורך. לאחר שהכל התייבש מומלץ לנקות את שאריות האבק מהקיר עם סמרטוט כדי שהן לא "ייתפסו" בצבע וישאירו גבשושיות.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   עברו על הקירות עם שפכטל. צילום: אילוסטרציה

   בחירת הצבע
   לפני שאתם ניגשים להחלטה הרת הגורל על איזה גוון שמנת בדיוק ללכת, חשוב שתבדקו איזה סוג צבע כבר קיים על הקירות שאתם רוצים לצבוע, האם הוא אקרילי או סיד. היום משתמשים בעיקר בצבע אקרילי או בסיד סינטטי, ולכן אם אתם גרים בבית חדש יחסית או כזה שעבר צביעה בשנים האחרונות סביר להניח שמדובר בצבע אקרילי. אך אם לא, או שאתם סתם לא בטוחים, פשוט תנסו לגרד טיפה את הקיר עם הציפורן או לשפשף אותו עם מטלית לחה ולראות אם הצבע יורד קצת ונשאר על הציפורן/המטלית. במידה וכן, מזל טוב, זכיתם בקיר סיד. אבל אל תיבהלו, זה פשוט אומר שלפני הצביעה בצבע האקרילי, אתם צריכים לצבוע שכבה של חומר מקשר כמו פריימר S או בונדרול, שמומלצים לצביעה מקדימה גם במקרים של קירות חלקים במיוחד. לאחר האבחון הזה אתם יכולים לבחור צבע כאוות נפשכם, רק זכרו שבאינטרנט דברים יכולים להראות קצת שונים ממה שהם באמת. ועל כן, מומלץ לגשת לחנויות ולבחון שם את מניפות הצבעים בשביל לקבל תמונה יותר קרובה למציאות לגבי הצבע ואיך הוא יראה על הקיר שלכם. כמו כן, חשבו את כמות הצבע שאתם זקוקים לה על סמך שטח הקירות שמיועדים לצביעה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   בחנו בחנויות את מניפת הצבעים. צילום: אילוסטרציה

   צביעה
   לפני הצביעה חשוב לקרוא את ההוראות על המיכל ולבחוש את הצבע היטב. תחילה תצבעו את האיזורים העדינים יותר כמו פינות הקיר ומסביב למשקופים. עשו זאת עם מברשת צביעה קטנה יחסית. לאחר מכן אתם יכולים להשתמש בפד או ברולר לפי נוחיותכם לצביעת הקירות ו/או התקרה. כדי שהצביעה תהיה אחידה, תנועות הצביעה צריכות להיות אחידות גם כן, לאורך או לרוחב ויש לחזור עליהן בשני הכיוונים. כמו כן, בשביל לקבל תוצאה מוצלחת ומקצועית ככל שניתן, מומלץ למרוח שתי שכבות של צבע ולחכות לייבוש מלא בינהן. לבסוף, תורידו את המסקנטייפ ישר אחרי שסיימתם לצבוע (לפני שהצבע מתייבש ומתקשה) ותבדקו אם יש צורך בתיקונים קטנים.

   צביעת חדרי אמבטיה
   מכיוון שהקירות בחדרים אלה מועדים לפורענות מבחינת עובש ופטריות מומלץ לצבוע אותם בצבעים מקצועיים נגד תופעות אלו כגון נירלט לאמבטיה או אקרינול של טמבור, אשר ניתן להשיגם ברשת הום סנטר.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   יש לצבוע בשתי שכבות. צילום: אילוסטרציה