פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עיניים למעלה: כך תצבעו את התקרה

   לא תמיד אנחנו שמים לב אליה, אבל חשוב לשמור שתהיה אסתטית. כך תצבעו את תקרת הבית

   למרות שהיא נמצאת שם כל הזמן ולמרות שהיא חלק מאוד חשוב, שלא לומר קריטי מהבית שלנו, בדרך כלל אנחנו לא שמים לב אליה יותר מידי אלא אם כן אנחנו לא מצליחים להירדם בלילה או שהיא כבר נוזלת ומטפטפת. למקרה שאתם תוהים, מדובר כמובן על התקרה שלכם. אז נכון, היא באמת לא מצריכה תשומת לב מיוחדת ביומיום, אבל עדיין חשוב לטפל בה מידי פעם כדי שהיא תיראה אסטטית, לא תתקלף או חלילה לא עלינו, תפתח מקרים של עובש ופטריות. על כן צביעה של התקרה מידי פעם היא פעילות מאוד רצויה שניתן גם לעשות לבד, אבל חשוב לעשות אותה נכון ואין כמו פסח כעיתוי מצויין לכך. אז תפשילו שרוולים ותתחילו לעבוד.

   בחירת הצבע
   קודם כל יש לציין שבניגוד לצבעי הקירות שהם לרוב אם לא תמיד יהיו אקריליים, בצבעי התקרה יש להשתמש בצבעי סיד סינטטי כמו פוליסיד של טמבור או היפרסיד של נירלט. יתר על כן, בשביל לחסוך זמן יקר בצביעה נירלט הוציאו צבע בשם Smart white שבהתחלה נצבע בצבע ורוד ורק אחרי כרבע שעה הופך ללבן על מנת שתראו איפה לא צבעתם ותוכלו לעשות תיקונים לפני שהוא מתייבש. בנוגע לצבע עצמו, עדיף שלא לבחור בצבעים כהים\ אלא אם כן יש לכם תקרה גבוהה מאוד שאתם רוצים ל"הנמיך",.מומלץ ללכת על גוונים בהירים יחסית ואפילו על גוון יותר בהיר של צבע הקירות שלכם על מנת שישתלבו ביחד. על כן, גשו לחנות כמו הום סנטר והצטיידו בצבעים שאתם צריכים.

   ילוסטרציה (ShutterStock)
   העדיפו צבעים בהירים. צילום: אילוסטרציה

   הכנה לצביעה
   קודם כל, אל תקוו לניסים ואל תצאו מנקודת הנחה שאתם לא תלכלכו, כי אתם כן. לכן, דרושה פה הכנה מינימלית של החדר שכוללת הוצאה של כל מה שניתן ממנו ואת מה שלא ניתן להוציא תכסו בניילונים או בדים שאתם לא צריכים. בנוסף, כדאי לפזר קצת עיתונים על הרצפה על מנת שלא יפריעו לעבודה שלכם וימנעו לכלוך עד כמה שניתן. כמו כן, אם יש גופי תאורה שאפשר להסיר, עשו זאת. במקרה שאתם צובעים את הקירות בצבע אחר, או פשוט לא צובעים אותם, אז כדי שהם לא יתלכלכו תדביקו מסקנטייפ רחב עם דבק חלש (אפשר להחליש את הדבק על ידי הדבקה שלו על משטח שעיר כמו, שטיח לפני שמדביקים אותו על הקיר) על הקירות בזוויות שבין התקרה לקיר. במידה ויש קילופים בתקרה, חשוב להסיר אותם עד להגעה לתשתית יציבה ולמלא את הסדקים בקיר באמצעות חומר מילוי כגון סופר פלוס או קלסימו. לאחר שחומר המילוי התייבש, יש לנקות את התקרה משאריות אבק וכשהיא נקיה ויבשה אפשר להתחיל במלאכת הצביעה.

   הצביעה
   תחילה תקראו היטב את ההוראות על מיכל הצבע שרכשתם ותפעלו על פיהן. בדרך כלל רולר הוא אמצעי הצביעה המומלץ ביותר לתקרות מכיוון שהוא הרבה יותר נוח לצביעת משטחים גדולים בצורה אחידה. במידה ויש קרניזים, או בכלל אם רוצים לבצע עבודה מדויקת בזויות בין התקרה לקירות כדאי לעבור על האיזורים האלו בעדינות עם מברשת קטנה. לקבלת כיסוי אחיד תצבעו בתנועות זיגזג ובשביל להימנע מהתזה של הצבע במהלך הצביעה, תנסו לסחוט כמה שיותר צבע עודף במגש של הרולר.על מנת הכיסוי יהיה מושלם יש לצבוע שתי שכבות כאשר בין לבין תחכו לייבוש מלא של הצבע.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   רולר הוא האמצעי הנוח ביותר לצביעת תקרה. צילום: אילוסטרציה